Mycie Silnika

Mycie silnika

Zaschnięte ślady po wyciekach oleju, pajęczyny, liście, kurz – nie ma wątpliwości, że komora silnikowa po zaledwie kilku latach eksploatacji nie jest miejscem, do którego chciałoby się zaglądać. Jej wygląd może mieć duży wpływ na wartość pojazdu i być jednym z argumentów przemawiających za zakupem samochodu lub zrezygnowaniem z oferty. Dlatego warto regularnie przeprowadzać mycie silnika. W warszawskim studiu Diamond Wash robimy to profesjonalnie i bezpiecznie dla jednostki.

Dlaczego warto przeprowadzać mycie silnika samochodowego?

Pierwszym powodem jest konieczność dbania o ogólną czystość jednostki. Pozwala to na wczesne wykrycie ewentualnych wycieków oleju, co w przypadku bardzo zabrudzonego silnika byłoby po prostu niemożliwe.

Brudny silnik, czy szerzej komora silnikowa, to także potencjalne zagrożenie dla jednostki napędowej. Jeśli w komorze znajdą się drobinki piasku, kamienie czy liście, to mogą one zostać zassane przez układ dolotowy i doprowadzić do bardzo poważnego uszkodzenia silnika. Brud pod maską wpływa też na szybsze zużycie filtra powietrza.

Profesjonalne mycie silnika zlecają również esteci. Wielu kierowców bardzo dba o swoje pojazdy i nie wyobraża sobie, aby z zewnątrz samochód lśnił, natomiast pod maską przypominał zdezelowany wrak.

Czyszczenie silnika jest świetnym sposobem na zwiększenie wartości pojazdu na rynku wtórnym. Choć wiele osób z nieufnością podchodzi do tzw. wypucowanych aut, to w praktyce o wiele łatwiej jest sprzedać wóz z zadbaną przestrzenią pod maską.

Czy mycie silnika samochodowego jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak! Oczywiście pod warunkiem, że czynność tę przeprowadzą profesjonaliści. Studio Diamond Wash w Warszawie-Targówku oferuje mycie silnika przy użyciu specjalistycznych środków i urządzeń.

Zaczynamy od dokładnego wyszczotkowania górnej pokrywy, odkurzenia zakamarków, wyjęcia liści i pajęczyn, a następnie stosujemy maszynę parową, która bezpiecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Na koniec aplikujemy specjalną odżywkę, odporną na działanie wysokiej temperatury i pięknie podkreślającą wygląd jednostki napędowej.

Oferujemy także mycie dolnej części silnika – ta usługa jest bardzo popularna wśród kierowców, którzy często podróżują w trudnym terenie.

Całą procedurę przeprowadzamy z najwyższą starannością, zabezpieczając elementy elektryczne i elektroniczne. Zaznaczamy jednak, że usługa jest wykonywana na odpowiedzialność właściciela pojazdu.